KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16091027
*
nr 1609 1027
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Oljemålning, August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 22x14 cm, yttermått inklusive ram: 29x21 cm
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 18:03:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/3 16:51:39
1
2.200 kr
24/3 22:04:26
2
2.600 kr
24/3 22:06:47
2
Vinnande bud
25/3 17:57:53
1
2.600 kr
25/3 17:57:53
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 mar
Klassiska
På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...
Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
August Malmström
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Läs mer om August Malmström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: august malmström kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
August Malmström
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Klassiska
Läs mer om August Malmström
nr 1609 1027
August Malmström
(1829-1901), Sverige
Oljemålning, August Malmström (1829-1901), Kustmotiv. Signerad. Olja på duk, 22x14 cm, yttermått inklusive ram: 29x21 cm
August Malmström, svensk målare född 1829, död 1901.
Utrop: | 3.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/3 16:51:39 | 1 | 2.200 kr |
24/3 22:04:26 | 2 | 2.600 kr |
24/3 22:06:47 | 2 | Vinnande bud |
25/3 17:57:53 | 1 | 2.600 kr |
25/3 17:57:53 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Klassiska
25 mar
Klassiska
PÃ¥ vÃ¥r klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byrÃ¥ar och bokskÃ¥p, svenskt och utländskt äldre och modernt mÃ¥leri, silver, 1900-talsdesign av A ...Läs mer om Klassiska
- Konstnär/Designer
August Malmström
August Malmström, svensk mÃ¥lare född 1829, död 1901.Läs mer om August Malmström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: august malmström kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri motiv med kust olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41